Steve GislerV jedno októbrové ráno nás v škole prekvapil výnimočný človek z Anglicka, pán Steve Gisler. Hoci prišiel celkom nečakane, o to viac sme sa mu potešili. Prečo ho vlastne spomínam? Z jednoduchého dôvodu – k našej škole ho viažu nezabudnuteľné spomienky a veľmi rád sa sem vracia. Prvýkrát sa tu objavil ešte pred jedenástimi rokmi ako šofér legendárneho londýnskeho dvojposchodového autobusu, s ktorým dlhé roky brázdil cesty Európy. Navštevoval s ním školy v rôznych krajinách ako zamestnanec spoločnosti Education First, ktorá sa zaoberá vybavovaním jazykových pobytov v zahraničí pre deti, ale i pre dospelých.

Pasovanie prvákovStať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností, pravidiel,…. Aby na toto obdobie deťom zostali krásne spomienky, čakal na ne slávnostný deň – pasovanie žiakov 1. ročníka do „cechu školského“. Pre prvákov bol pripra­vený krásny program, o ktorý sa pričinili žiaci 9.A pod vedením pani uč. Czingelovej. Naši prváci sa dňa 17.10.2019 „zlatou bránou“ presunuli do rozprávkového sveta, kde ich čakali šašovia, víly, zbojník, princezné a samozrejme sám pán kráľ. Aj tento rok bolo ich úohou ukázať, čo sa za krátky čas strávený v školských laviciach naučili.

Deň jablkaĽudová múdrosť hovorí: Každý deň  jablko, od lekára ďaleko…

Aj tento rok sme si v našej škole pripomenuli  DEŇ JABLKA, známy tiež ako Deň pôvodných odrôd jabĺk. Aby sa na toto výborné ovocie nezabudlo, naši žiaci tradične, ako po minulé roky, vymýšľali rozprávkové príbehy a básne o jablku, ktoré napísali do krásnych papierovo-maľovaných jabĺčok. 😊

KnihaVážení rodičia, milí žiaci, slávnostné otvorenie školského roka 2019/20 sa uskutoční v pondelok 2. septembra 2019.

Príchod žiakov:

•  I. stupňa na školský dvor o 8:30 hod;
• II. stupňa pred budovu školy o 8:30 hod;
• V prípade nepriaznivého počasia sa žiaci presúvajú do tried

Strava_czVážení rodičia,

radi by sme vám dali do pozornosti, že svoje dieťa môžete prihlásiť do školskej jedálne už od 20.08.2019 v čase od 8.00-13.00 hodiny. Vyhnete sa tak dlhej rade, ktorá vzniká vždy ak dieťa prihlasujete prvý septembrový deň prípadne týždeň.

Aby vaše prihlasovanie prebehlo bez zbytočných prieťahov, pripravte si prosím vyplnený zápisný lístok a súhlas so spracovaním osobných údajov  ktorý nájdete na našej webovej stránke, prineste si 5.-Eur na zakúpenie čipu pre stravníkov (ak ho ešte vaše dieťa nemá alebo ho stratilo). Súhlas so spracovaním osobných údajov vyplňujú iba noví stravníci, ktorí u nás ešte nie sú zaevidovaní.

november 2019