Dňa 17.6.2019 o 17,00h sa v hlavnej budove školy uskutoční zasadnutie Rady školy s nasledovným programom:

1. Otvorenie, určenie zapisovateľa
2. Kontrola uznesení
3. Vyhodnotenie zápisu
4. Priebežná správa o čerpaní financií z rozpočtu školy
5. Plánované opravy a rekonštrukcie počas letných prázdnin
6. Aktuálne problémy školy
7. Diskusia
8. Uznesenia a záver

Finančná zbierka Anglická firma Stannah, pre ktorú s manželom pracujeme na Slovensku, sa tento rok rozhodla podporiť charitatívne či iné zmysluplné projekty zamestnancov v jej európskych pobočkách. Aj tento rok, podobne ako to bolo pred 2 rokmi, sme sa rozhodli, že podporíme našou zbierkou Rodičovské združenie (RZ) základnej školy, ktorú navštevujú naše dvojičky. Naša firma potom prispeje na účet RZ rovnakou sumou, akú sa podarí vyzbierať.

Andersenova nocV apríli sa na našej škole  uskutočnil už 4.ročník úspešnej rozprávkovej noci H. CH Andersena spojený s prespávačkou. Žiakov 4.C,D,E,F po príchode pani učiteliek Csölleovej,  Huttovej, Bartalovej, Ásványiovej a pani zástupkyne Bokorovej čakali na školskom dvore rôzne športové aktivity. Po športových zážitkoch bola  v jedálni pripravená odmena vo forme pizze.

VVIDA SCIENCE CENTRUM„Škola hrou“ alebo „zážitkové učenie“ nie sú na našej škole len teoretické pojmy. Počas školských dní neustále premýšľame, ako by sme našim deťom spríjemnili a spestrili klasické (slovami žiakov - nudné ) vyučovanie.

Náš tím pedagógov pripravuje pre žiakov mnoho akcií, projektov, súťaží, hier a využíva všetky dostupné prostriedky, aby sa žiaci nenudili, ale učili sa s chuťou. Pretože zážitok je to, čo si zapamätáme. Ak nie navždy, určite na veľmi, veľmi dlhý čas.

Keď sa s motiváciou učiteľov stretne neskutočná štedrosť a nesebeckosť priateľov školy a rodičov žiakov, deti zažívajú veľa radostných chvíľ a ani len netušia, že sa vlastne učia.

Motýlia záhradaUž niekoľko rokov sa naša škola zapája do projektu „Motýlia záhrada“. Tohto roku sme sa ani my, žiaci 3.F triedy ako aj 2.A triedy, nevedeli dočkať malého balíčka s húsenicami Babôčky Bodliakovej (Vanessa Cardui). Deti poznajú z hodín prírodovedy a prvouky vývoj motýľa, ale vidieť na vlastné oči, ako sa z húsenice za 3-5 týždňov vyliahne prenádherný motýľ, to je skutočný zázrak zo sveta hmyzej ríše, na ktorý sa nezabúda.

jún 2019