Ambrozia"Hodnota človeka nie je v tom, čo urobil pre seba, ale pre iných."

(Albert Einstein)

Najkrajšie sviatky roka sú už za nami.

Každý túžil stráviť Vianoce v kruhu najbližších, v pokoji a pohode.

Deti sa určite tešili na darčeky a voľné chvíle, no čím sme starší, tak je našou najväčšou túžbou tráviť čas s blízkymi.

Olympiáda v anglickom jazykuKoncom novembra a začiatkom decembra sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Tentokrát trochu netradične vo dvoch termínoch vzhľadom na pandemické opatrenia. Zaznamenali sme však enormný počet záujemcov, čo nás veľmi teší. Svedčí to o tom, že angličtina sa teší stále väšej popularite v radoch našich žiakov. Takmer 70 detí súťažilo v troch kategóriách. V písomnej časti mali vypracovať zadania k počúvaniu a čítaniu textu s porozumením + gramatické úlohy. V ústnej časti museli vymyslieť príbeh k vybranému obrázku (picture story) a tiež konverzovať s učiteľom ANJ na vopred neznámu tému (roleplay).

Deň jablka

21 október sa už tradične na našej škole niesol v znamení osláv Dňa jabĺk. Niet sa čomu diviť, veď práve jablko je najobľúbenejším ovocím Slovákov a nájdeme ho u nás  takmer v každej záhrade. Obsahuje celý rad minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, horčík či vitamínov, predovšetkým provitamín A, vitamín C a E. Jeho konzumácia chráni mozog, no je aj výbornou pochúťkou pre naše ďasná.

Žiaci l.stupňa sa pod vedením pani učiteľky Kallovej podieľali na výzdobe vestibulu. Vyrástla tam nádherná jabloň posiata papierovými jabĺčkami. Druhý stupeň sa už tradične postaral o výzdobu našej jedálne.

Deň jablkaKoncom júna sa stala naša škola súčasťou cezhraničného projektu, ktorý realizuje Mesto Šamorín s ekovýchovným združením Pisztrang Kor z obce Dunasziget, z Maďarska.

Na našom školskom dvore vďaka projektu vyrástol bylinkový záhon.

Cieľom projektu je spropagovať myšlienku komunitného záhradkárčenia, naučit deti o bylinkách a o starostlivosti o bylinkový záhon. Bylinky su prírodnym zdrojom, ktoré môžme využívať udržateľným spôsobom, ich využitím môžeme znížiť našu uhlíkovu stopu.

knihaopäť sa po lete otvárajú brány našej školy, preto si Vás dovolím informovať o organizácii prvého školského dňa.

- Školský rok otvárame dňa 2. septembra 2021 (štvrtok).

- Otvorenie školského roka bude trvať od 9:00 do 9:45 hod.

- Rodič je pri nástupe dieťaťa do školy povinný odovzdať vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka, prosíme, aby ste ho vyplnili elektronicky cez Edupage v časti ŽIADOSTI/VYHLÁSENIA. Vyhlásenie o bezpríznakovosti stačí odovzdať pri prvom nástupe do školy a následne po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní viac ako 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov).

január 2022