The Dark TripV utorok 28. novembra 2017 sme sa zúčastnili so žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka na predstavení The Dark Trip. Jeden autor, scenárista, režisér a herec v jednej osobe, Martin Žák, dokázal priblížiť svoj životný príbeh a smutnú cestu do tmy, kam ho zaviedla závislosť.

O drogách a ich negatívnych účinkoch počúvame z každej strany: v škole, v médiách, v rozhovore s kamarátmi. Kým sa nás to priamo netýka, tak to vlastne ani neriešime, zabudneme. Tento mladý herec dokázal so žiakmi nadviazať kontakt, aký sa málokedy podarí. Nenútene sa stal ich kamarátom, možno aj vzorom a vyrozprával svoj silný životný príbeh ako človek, na ktorom nám záleží, s ktorým sme prežívali chvíle jeho radosti, ale aj smútku a zúfalstva, ktorému želáme v živote len to najlepšie.

Prvá časť príbehu bola uvoľnená, blízka mladým ľuďom. Mnohí dokonca možno túžili zažiť čosi podobné. Vyvrcholením tejto časti bola zábavná tanečná vsuvka Martina, ktorý predviedol svoje tanečné umenie a rozosmial tak celé publikum. Náladu dokázal pozdvihnúť a deti aj učitelia sa výborne zabávali na jeho humorných kreáciách.

Potom prišlo náhle obliatie studenou vodou a druhá časť nabrala rýchly spád. Zrazu sa žiaci prestali mrviť na miestach a celá sála stíchla. Napätie sa dalo krájať a všetci čakali ako sa tento príbeh skončí. Počas dojímavého záveru sa mnohí neudržali ani slzám. Deti aj učitelia s nadšením tlieskali  a hltali každé slovo, ktoré im Martin adresoval.

So svojím názorom sa veľmi radi podelili aj naši deviataci, ktorí vystúpenie hodnotili veľmi pozitívne a posielajú svoj obdiv a milé slová autorovi a jeho kolegom:

„Silné, veľmi dojemné, skrátka skvelé. Ďakujem za skvelé predstavenie. Podľa mňa, zatiaľ najlepšie vystúpenie vôbec. Pokračuj v tvorbe. Super!“ Matúš

„Dosť motivačné a dojemné vystúpenie... človek si uvedomí, čo má a do čoho nemá ísť.“ Eli

„Smutný príbeh, ale veľmi poučný. Perfektne zahrané. Pokračuj ďalej!“ Tomáš

„V podstate ani nemám slov od úžasu. Najlepšie, najkrajšie vystúpenie, pri ktorom som si uvedomila, že si mám vážiť aj maličkosti a dodržiavať sľuby. Pokračuj vo svojej tvorbe, pretože je skvelá.“ Saška

„Toto vystúpenie sa mi veľmi páčilo, dosť veľa ľudí to povzbudilo a dojalo, určite v tom pokračuj!“

„Bolo to super. Bolo to super. Bolo to super.“ žiaci z 9.C

„Bolo to krásne. Vtipný tanec, ale aj veľký zmysel. Všetko sa mi páčilo a teším sa na Light Trip.“ Naďka

„Bolo to super. Bolo to výborné, veľmi poučné, ale aj dojemné. Vystúpenie ma bavilo, veľa mi to dalo, niektorí aj plakali.“ Žiaci z 9.B

Multimediálne divadlo sa uskutočnilo pod záštitou pána primátora Gabriela Bárdosa, ktorému touto cestou ďakujeme.

  • thedarktrip2017_1
  • thedarktrip2017_2
  • thedarktrip2017_3

 

DIVADLO BOLO  REALIZOVANÉ S FINANČNOU PODPOROU MINISTERSTVA ZDRAVOTNÍCTVA SR - V RÁMCI ÚČELOVEJ DOTÁCIE NA PODPORU PROTIDROGOVÝCH AKTIVÍT PRE ROK 2017

 

 

 

december 2017
P U S Š P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najbližšie udalosti

sob, 23. dec 08:00 - 00:00
Vianočné prazdniny
ned, 24. dec 08:00 - 00:00
Vianočné prazdniny
pon, 25. dec 00:01 -
Deň pracovného pokoja (Štedrý deň)
pon, 25. dec 08:00 - 00:00
Vianočné prazdniny
uto, 26. dec 08:00 - 00:00
Vianočné prazdniny