Mc Donald CupAj v tomto školskom roku sa žiaci prvého stupňa v zložení Martin Jenčuš, Oliver Ďurík, Karolína Kolenčiak, Ladislav Puha, Tomáš Pipa , Rudolf Šulák, Patrik Patasi, Karol Havlík a Sofia Ivanová zúčastnili na súťaži McDonald´s Cup. Je to už 20.ročník. Najprv sa museli prebojovať cez okresné kolo, ktorého organizátorom bola naša škola. Vybojovali si prvé miesto a postúpili. Čakalo ich krajské kolo v Trnave, na ktoré sa zodpovedne pripravovali.

 Prišiel deň D -  18.máj 2018. Ráno o siedmej sme vyštartovali spolu s trénerom Martinom Gyurászom a s p. zástupkyňou Renátou Bokorovou. Celou cestou sme sa rozprávali o tom, ako bolo v Poprade pred dvomi rokmi, keď sme prvýkrát postúpili. V Trnave už bolo všetko pripravené. Prišli nás povzbudiť a držať nám a chlapcom palce aj rodičia. Patrí im veľká vďaka. Povzbudzovali naše družstvo počas celého turnaja. Počasie bolo nádherné. O deviatej prebehlo otvorenie krajského turnaja. Prišli všetky školy, samozrejme, víťazné družstvá okresných kôl. Boli sme vylosovaní do A skupiny, kde boli 4 družstvá: ZŠ Madunice, ZŠ Senica, ZŠ Sereď a naša škola. Znamenalo to odohrať 3 zápasy v našej skupine. Chlapci hrali veľmi pekný futbal. Riadili sa našimi pokynmi.

 V našej skupine sme vyhrali všetky zápasy: ZŠ Sereď – ZŠ Mateja Bela 4:12, ZŠ Madunice – ZŠ Mateja Bela 1:7, ZŠ Senica – ZŠ Mateja Bela 3:5.

 V druhej skupine zvíťazila ZŠ Skalica. Bolo to veľmi silný súper a naše družstvo čakala veľká výzva.  Finálový zápas bol nesmierne náročný, nakoľko sme ho absolvovali hneď po poslednom zápase v skupine. Počas zápasu už bola viditeľná únava, ale dotiahli sme to do víťazného konca (6:2). Po záverečnom hvizde začala naša oslava, pretože víťazstvom sme si zabezpečili postup do celoslovenského finále v Poprade, ktoré sa uskutoční 13.-14. júna 2018.  Určite sa ešte budeme pripravovať a za odmenu sa pôjdu chlapci a dievčatá zrelaxovať do X-bionic Sphere.

  • McDonaldCup

 

august 2020
P U S Š P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti