Súťaž Mladý záchranár civilnej ochranyŽiaci ZŠ Mateja Bela postúpili na krajské kolo súťaže Mladý záchranár civilnej ochrany. Dominika Dobošová, Hanka Popluhárová, Matej Medveď a Oliver Kvarda nás po krásnom 2. mieste na okresnej súťaži reprezentovali 10. mája 2018 na veľmi náročných pretekoch v Trnave. O vysokej úrovni pretekov hovorí samotný fakt, že museli obstáť v konkurencii ďalších 20 kolektívov, všetko majstrov 7 okresov a družstiev umiestnených na 2. resp. 3. miestach! Je nutné poznamenať, že oproti postupovému kolu neboli len súperi kvalitnejší, ale i samotní rozhodcovia náročnejší a každé zaváhanie nekompromisne trestali zrážkou bodov. 

Ale poďme od začiatku. Úvod nám hneď nevyšiel podľa predstáv a v teoretických testoch sme  prišli zbytočne o 10 bodov. Škoda! Tradične nám ušli i body v streľbe zo vzduchovky, kde by sa žiadalo o 2-3 zásahy naviac. Civilná ochrana, varovné signály CO a evakuácia, evakuačná batožina, použitie ochrannej masky a improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany prakticky bez zaváhania a na maximálny počet bodov. Rovnako pohyb v prírode a topografia boli stopercentné. Len 1 bodík sme stratili (nevedno prečo) pri telefonovaní na tiesňovú linku, ale inak opäť zásah do čierneho a ďalšie body. Posledná prekážka -  požiarna ochrana -  nás zdržala minimálne a s plným ziskom za túto disciplínu sme mohli finišovať do cieľa. Časový bežecký limit bol splnený a len o 11 bodov sme zaostali za ziskom bodov v okresnom kole. Na túto úroveň a podmienky chválim všetkých žiakov a konečné 8. miesto v tejto konkurencii je naozaj viac ako slušný výsledok. Pozitívom je, že vlastne Hanka, Oliver i Maťko sa môžu súťaže zúčastňovať ešte ďalšie 2 roky a vedomostne už sú pripravení. Zároveň zvlášť ďakujem Dominike, ktorá ako deviatačka potiahla ostatných a dopomohla tak k vynikajúcemu výsledku.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://zsklasam.sk/images/clanky/2017_2018/co_kaj
október 2019
P U S Š P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti