Beseda s pani spisovateľkou Gabrielou FutovouPani spisovateľka o sebe:

„Odmalička som si hovorila, že budem spisovateľkou, ale nepočítala som s tým, že sa budem venovať detskej literatúre. Písanie ma vždy bavilo, aj preto som išla študovať žurnalistiku, no zistila som, že novinárčina nie je pre mňa to pravé. Na materskej dovolenke som vymyslela príbeh pre deti. V tom čase ešte nebol boom čarodejníkov, spomenula som si však na knihu z detstva Malá bosorka, ktorú som milovala.

Zrazu som dostala nápad na mamu - tajnú bosorku. Jednoducho urobiť z mamy ježibabku. Potom to už išlo samo. Nepočítala som s tým, že to tak veľmi nadchne čitateľov aj mňa. A už vôbec som nerátala s tým, že mi knihy zmenia život.“

Gabriela Futová je spisovateľka pre deti a mládež. Narodila sa  23.februára 1971 v Prešove. Po absolvovaní gymnaziálnych štúdií v Prešove (1985 – 1989) vyštudovala odbor žurnalistika na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1989 – 1993). Pracovala ako administratívna pracovníčka. Od roku 2002 je metodičkou pre prácu s deťmi a mládežou v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove a vedúcou pracovnej skupiny so zameraním na prácu s deťmi a mládežou zriadenej Slovenskou národnou knižnicou v Martine. Žije v Prešove.

26.apríla 2018 nás pani knihovníčky z Mestskej knižnice v Šamoríne pozvali na  besedu so spisovateľom. Veľmi sme sa na túto akciu tešili, lebo knižky pani Futovej máme aj v školskej knižnici a s obľubou ich čítame. Napísala  úžasné detské knihy - sú zábavné, plné smiechu, radosti, zaujímavých príbehov zo života detí, žiakov aj zvierat.

S deťmi sme si prichystali otázky na besedu a nedočkavo sme čakali na jej príchod. Prišla veľmi príjemná a pekná žena, na čo žiaci pozitívne zareagovali, pretože im bola na prvý pohľad sympatická. Vraj čakali staršiu dámu s bielymi vlasmi.

Beseda dopadla na výbornú. Všetci sme so záujmom počúvali pani spisovateľku, ako nám odpovedá na naše otázky. Veľa sme sa smiali na príbehoch o jej malom zverinci (doma má 31 domácich miláčikov). Preberali sme aj vážnejšie témy z jej života. Deti boli úžasné, mali prichystané zaujímavé otázky a na záver si kúpili knižky od pani Futovej. Samozrejme nechýbala ani autogramiáda.

Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť dobrej akcie v knižnici a pani knihovníčkam prajeme ešte veľa takýchto dobrých hostí, akou bola pani Gabriela Futová.

 • futova (1)
 • futova (10)
 • futova (11)
 • futova (12)
 • futova (13)
 • futova (2)
 • futova (3)
 • futova (4)
 • futova (5)
 • futova (6)
 • futova (7)
 • futova (8)
 • futova (9)
október 2019
P U S Š P S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti