Exkurzia za odmenuNa našej škole si tradične pripomíname Deň učiteľov „behom o kyticu pre triedneho učiteľa“. Podobne to bolo i tento rok. Postupne 1. a neskôr i 2. stupeň sa zišiel okolo trávnatej trate a hlasným povzbudzovaním a transparentami hnali svojich vybraných zástupcov do cieľa. Postupne bežali najlepší bežci po jednotlivých ročníkoch, aby víťaz získal kytičku pre triednu učiteľku/učiteľa a ostatní dostali ružičku pre svojich triednych učiteľov/učiteľky. Zároveň sme sa poďakovali za prácu a odovzdali ružu i všetkým učiteľkám aj asistentkám.

Deti beh berú vždy veľmi zodpovedne a maximálne sa snažia vyhrať, aby sa predviedli pred spolužiakmi a mohli dať kyticu svojim triednym. A aj preto sa odohrávali veľké súboje od malých prváčikov, druháčikov až po deviaty ročník. Skoro v každom behu to boli preteky ako o život. Každý sa snažil vyhrať a nevzdávali ani súboje o 2., 3. miesto, teda nižšie umiestnenia. Trate boli uspôsobené pre menších aj starších bežcov. Bolo zážitkom pozorovať ako deti hlasito povzbudzovali svojich spolužiakov či favoritov a podobne si to užívali a fandili i pani učiteľky. Samozrejme nešetrili pochvalou za víťazstvá, zároveň povzbudzovali a utešovali tých bežcov, ktorí sa umiestnili na posledných miestach. Naozaj vydarená akcia, kde sa utužovali kolektívy a pestovali vzťahy medzi učiteľmi a žiakmi.

  • den_ucitelov_1
  • den_ucitelov_2

 

január 2020
P U S Š P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti