Veľký okruh okolo  umelého kanálaTuristický krúžok ZŠ M. Bela má za sebou ďalšiu úspešnú aktivitu. 30.3.2019 sme oprášili bicykle, naleštili prilby a hor sa za nekonečným šľapaním. Po krátkej kontrole vhodnosti bicyklov a potrebných náležitostí, sme si povedali základné pokyny: kam ideme, ako sa správať v skupine, ako šetriť sily a medzi sebou komunikovať a ako predísť zbytočnému pádu či úrazu. 

Základný cieľ -  Bratislava, Prístavný most! V príprave sme sa bavili o miestach okolo nás, ktoré stojí zato vidieť. Čoskoro sme  jedno také zazreli aj v reáli - šikmú vežu. Išlo o románsky kostol v Hamuliakove zo začiatku 13.storočia. Jeho zaujímavosťou je, že vrchol veže je takmer 70 cm naklonený voči pôdorysu, čo je ľahko postrehnuteľné i voľným okom. Fotka a ideme ďalej. Vnímame ticho a nádhernú vodnú plochu s ostrovčekmi i vtákmi na hladine. Kúsok ďalej ale narážame na čulý pracovný ruch.  Medzinárodnú cyklistickú cestu Eurovelo č. 6 pretínajú pracovné stroje, nákladné autá, ktoré pracujú na diaľničnom obchvate okolo Bratislavy.  Rýchlo šľapeme ďalej a zastavujeme sa na mieste, kde začína Malý Dunaj, ktorý pokračuje cez Bratislavu a vytvára spolu s Váhom a Dunajom Žitný ostrov. A už stúpame na Prístavný most. Krátka porada a pokračujeme smer Rusovce a Čunovo (mnohými nesprávne nazývané Čuňovo!). Fotíme si gigantický most – pokračovanie bratislavského obchvatu na tejto strane rieky. Občerstvenie a krátky oddych. Porada. Rozhodujeme sa, že urobíme odbočku a pozrieme sa na trojmedzie medzi Rakúskom, Maďarskom a Slovenskom. Naozaj sa oplatilo nevynechať to. Je tu pamätník železnej opony - stĺp s ostnatým drôtom a niekoľko umeleckých výtvorov na pamiatku zašlých čias. Cestou späť sme si prehliadli aspoň štart a úvod Divokej vody v Čunove.  Pretekárov sme ale nevideli. Škoda. Nasledujúca zastávka kompa Vojka – Kyselica a stihli sme odjazd aj s rezervou. Na našej strane ešte krátke občerstvenie a bez zastávky stojíme až pred školou v Šamoríne. Dobrá makačka, ale bolo super. Cítime sa ako víťazi, ale my nimi vlastne aj sme. Nádherný slnečný deň vyplnený aktívnym pohybom a množstvom zaujímavých miest a momentov. Tešíme sa najbližšiu akciu, túru do kopcov. 

  • velky_okruh_1
  • velky_okruh_2

 

jún 2020
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti