Vzácna návštevaV školskom roku 2018/19 sme objavili možnosť zapojiť sa do  SMS-súťaže, ktorú vyhlasuje O2 Športová akadémia Mateja Tótha. Pani zástupkyňa Renata Bokorová si takúto príležitosť nemohla nechať ujsť. Preto sa hneď ujala aktivity a nielenže sama dva mesiace denno-denne hlasovala, ale motivovala aj rodičov žiakov našej školy, ktorí rovnako prispievali svojimi SMS-hlasmi. Spoločný cieľ bol jediný - zvíťaziť a získať pre naše deti z prvého stupňa možnosť kvalitnej voľnočasovej aktivity v podobe športových krúžkov. 

Akadémia pomocou prepracovanej metodiky a školených trénerov poskytuje deťom všeobecný športový základ, motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu. Tréningy sú zostavené tak, aby deti športovali hravo. Dbá sa na ich telesný a duševný vývin a deti tiež zistia, na aký šport majú najlepšie predpoklady. 

Každá škola, ktorá vyhrá tento projekt, získa odborné vedenie jednej 20-člennej skupiny na celý školský rok zadarmo. Jednou z takýchto víťazných  škôl sa stala aj naša Základná škola Mateja Bela a už od októbra tohto školského roka prebiehajú dvakrát za týždeň tréningy. Akadémiu na našej škole vedie pani zástupkyňa Renata Bokorová. 

15. novembra 2019 sme zažili slávnostný a pekný deň, pretože sme privítali olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha, ktorý nám prišiel odovzdať plaketu a porozprávať sa s deťmi. 

Matejovu stopu (odtlačok jeho chodidla na plakete)  aj s venovaním pre našu školu prevzala pani riaditeľka Magdaléna Vajasová.

Deti 1. stupňa, ktoré sa mohli na tejto slávnostnej udalosti v sprievode svojich pani učiteliek zúčastniť, strávili s atletickým športovým vzorom príjemné chvíle, pretože Matej je veľmi skromný človek, ktorý sa rád s deťmi porozpráva a neľutuje svoj čas, aby ich povzbudil, motivoval a vysvetlil im, prečo je dôležité venovať sa športu. A to bez ohľadu na to, či sa im podarí vyhrať olympijské zlato alebo nie. 

Na tento deň budeme dlho spomínať a návštevu Mateja Tótha i víťazstvo v súťaži nám bude pripomínať plaketa, ktorú sme od neho dostali.

  • vzacna_navsteva(1)
  • vzacna_navsteva(2)
  • vzacna_navsteva(3)

 

august 2020
P U S Š P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti