Tibor LinkaDňa 17. decembra 2019 sme na našej Základnej škole Mateja Bela privítali milú návštevu - reprezentanta SR v rýchlostnej kanoistike Tibora Linku, ktorý bol v rokoch 2001 - 2010 naším žiakom. Stalo sa tak pri príležitosti odhalenia pamätnej tabule, ktorá nám bude tohto výnimočného športovca, držiteľa striebornej olympijskej medaily z OH v brazílskom Riu de Janeiro z roku 2016, pripomínať. Striebornú medailu získal Tibor v disciplíne K4 spolu so svojimi kolegami Denisom Myšákom, Erikom Vlčekom a Jurajom Tarrom.

Na tejto milej slávnosti sa zúčastnilo vedenie školy,  niektorí žiaci a učitelia a ďalším hosťom bol primátor Šamorína Csaba Orosz, ktorý bol sám úspešným olympionikom a reprezentantom SR v kanoistike. Pán Orosz podporil myšlienku Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý prišiel s nápadom, aby sa na základných školách, ktoré olympijskí medailisti navštevovali, odhalili ich pamätné tabule.

Deti najviac, samozrejme,  zaujímal hlavný aktér Tibor Linka, ktorý sa im prihovoril a snažil sa ich motivovať, aby svoj voľný čas venovali práve športu.

Na záver slávnosti pani riaditeľka Vajasová spolu s Tiborom odhalili pamätnú tabuľu, ktorá bude ozdobou vestibulu školy.

Sme radi, že máme takéto možnosti stretávať sa s ľuďmi, ktorí v športe niečo výnimočné dokázali, pretože v priebehu posledných dvoch predvianočných mesiacov to bola už druhá návšteva slovenského držiteľa olympijskej medaily (v novembri nás navštívil Matej Tóth). Sme presvedčení, že osobný kontakt detí s úspešnými športovcami pritiahne mnohých k športu alebo znásobí ich odhodlanie podávať čo najlepšie výkony vo svojich športových odvetviach a disciplínach. 

  • Tibor(1)
  • Tibor(2)
  • Tibor(3)
  • Tibor(4)
  • Tibor(5)
  • Tibor(6)
 

september 2020
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti