CenaDvadsiateho tretieho marca to bude presne päť mesiacov, čo žiaci druhého stupňa naposledy sedeli v školských laviciach a prezenčnou formou získavali nové poznatky. Pred piatimi mesiacmi mnohí z nás verili, že toto uzavretie bude len krátkodobé a keďže už máme skúsenosti z jarného obdobia, zvládneme ho oveľa lepšie. Upravený rozvrh, ale aj fakt, že väčšina hodín má byť odučená online, prijali žiaci i rodičia pozitívne. Napriek tomu sa našli aj skeptici, ktorí tvrdili, že toto nie je riešenie a deti budú dištančné štúdium vnímať ako prázdninové a nič si z neho neodnesú.

Dnes už môžeme konštatovať, že sa tak, našťastie, nestalo. Žiaci nám ukázali, že vzdelávať sa môžeme aj z „detskej izby či kuchyne“, ak máme chuť, ale aj podporu rodiny a pedagógov. Dôkazom toho sú úžasné výsledky, ktoré naši žiaci v tomto období dosiahli v okresných kolách hneď niekoľkých olympiád.

 

Geografická olympiáda
  • kategória E, F, G

Vo všetkých troch kategóriách sme získali 1., 2. a aj 3. miesto.

Všetci sú úspešní riešitelia a šiesti z nich získali aj postup do krajského kola.

Dejepisná olympiáda
  • kategória C – 2. miesto
  • kategória  D – 1. miesto
  • kategória  E – 1. a 4. miesto

Zúčastnili sa štyria žiaci, traja získali postup do krajského kola.

Biologická olympiáda
  • kategória  C – 1. a 3. miesto

Víťazka si zabezpečila postup do krajského kola.

Chemická olympiáda
  • získali sme 1. a 2. miesto s postupom oboch žiakov na kraj
Olympiáda zo SJL
  • 3. miesto

No nie sú to len úspechy vedomostné, ktoré nás dnes tešia. Žiakom sme chceli trošku spestriť jednostranne zamerané vzdelávanie v tomto období, a tak sa škola nedávno rozhodla zapojiť aj do výtvarnej súťaže a vyzvala žiakov na spoluprácu. Za pomerne krátky čas nám žiaci doručili množstvo pekných prác, ktoré, veríme, uspejú aj v následnom okresnom kole.

Toto obdobie nie je jednoduché, no ako sa k nemu postavíme, je iba na nás. Naše deti nerezignovali, aj keď to vonkoncom nemajú ľahké. Takmer každý z nás si už dnes uvedomuje, že nič nenahradí prezenčné vyučovanie. Všetci sa tešíme na obdobie, kedy budeme môcť opäť vstúpiť do školy a začať postupne obnovovať sociálne kontakty a väzby, ktoré boli na tak dlhé obdobie prerušené. Kým sa tak však stane, prajeme našim žiakom, aby sa aj v tomto období snažili nájsť impulzy, ktoré ich budú naďalej posúvať vpred a motivovať k osobnému napredovaniu.

 

september 2021
P U S Š P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti