Zápis

Vážení rodičia budúcich prváčikov,

pandémia koronavírusu zmenila systém zápisu do vzdelávacích zariadení.

Zápis do 1.ročníka v našej škole prebehne od 12. do 17. apríla 2021 bez osobnej prítomnosti detí a to vyplnením elektronickej prihlášky.

Elektronická prihláška

Zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2021 šesť rokov a pre deti, ktoré vlani dostali odklad.

Zákon určuje rodičovi povinnosť zapísať každé dieťa, ktoré má slovenské občianstvo a dosiahlo školopovinný vek, do základnej školy na území Slovenska, bez ohľadu na to, kde aktuálne dieťa žije. 

Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalé bydlisko, ak sa zákonný zástupca žiaka nerozhodne inak.

Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku v základnej škole mimo školského obvodu, v ktorom má trvalý pobyt, avšak prijatie žiaka na takúto školu je na rozhodnutí riaditeľa.

Pokiaľ sa zákonný zástupca rozhodne zmeniť školu dieťaťa dodatočne po zápise, musí to oznámiť predchádzajúcej škole najneskôr do 15. júna, ktorý predchádza školskému roku, v ktorom sa má základné vzdelávanie začať.

 

Ak by ste mali záujem o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania, o štúdium v zahraničí, tlačivá nájdete tu:

Oznámenie o pokračovaní v plnení povinného predprimárneho vzdelávania Word dokument Stiahnuť (15 KB) PDF dokument Stiahnuť (104 KB)
Žiadosť o súhlas o štúdium v zahraničí Word dokument Stiahnuť (16 KB) PDF dokument Stiahnuť (187 KB)

Vyplnené tlačivá máte možnosť poslať elektronicky na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo obyčajnou zásielkou na adresu školy:

Základná škola, Kláštorná 4, Šamorín 931 01 najneskôr do 30. 4. 2021.

 

Ak si chcete Vášho budúceho prváčika otestovať, ponúkame Vám na testovanie pár pracovných listov. Nie sú povinné. Slúžia len pre Vašu potrebu.

Testy k zápisu 2021 PDF dokument Stiahnuť (1024 KB)

 

V prípade, ak uvažujete o diagnostike školskej zrelosti Vášho dieťaťa, pripájame informácie z Centra pedagogicko psychologickeho poradenstva a prevencie (CPPaP) v Dunajskej Strede.

informácie z centra pedagogicko psychologickeho poradenstva a prevencie PDF dokument Stiahnuť (31 KB)

 

V prípade, ak v MŠ dochádzalo medzi niektorými deťmi ku konfliktom, chceli by sme tomuto predchádzať. Preto Vás prosím, aby ste v elektronickej prihláške do poznámky uviedli meno dieťaťa, s ktorým nechcete, aby Vaše dieťa bolo v jednej triede.

Hneď pri nástupe do školy (v septembri) prosíme uhradiť 6 € za sadu predlohových a pracovných zošitov, ktoré Vaše dieťa dostane.

 

Pomôcky do školy PDF dokument Stiahnuť (547 KB)
Čo by mal budúci prváčik vedieť PDF dokument Stiahnuť (414 KB)
Desatoro budúceho prváka PDF dokument Stiahnuť (272 KB)

 

Všetci vnímame náročnosť súčasnej situácie a o to viac je v našom záujme vytvoriť spolupracujúce prostredie pre všetky zúčastnené strany.

V prípade akýchkoľvek nejasností volajte na tel.č. 0907 733 526 – zástupkyňa školy pre I.stupeň

Prajem Vám veľa zdravia a teším sa na spoluprácu.

Mgr. Magdaléna Vajasová

riaditeľka školy

august 2022
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti