Olympiáda v anglickom jazykuKoncom novembra a začiatkom decembra sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Tentokrát trochu netradične vo dvoch termínoch vzhľadom na pandemické opatrenia. Zaznamenali sme však enormný počet záujemcov, čo nás veľmi teší. Svedčí to o tom, že angličtina sa teší stále väšej popularite v radoch našich žiakov. Takmer 70 detí súťažilo v troch kategóriách. V písomnej časti mali vypracovať zadania k počúvaniu a čítaniu textu s porozumením + gramatické úlohy. V ústnej časti museli vymyslieť príbeh k vybranému obrázku (picture story) a tiež konverzovať s učiteľom ANJ na vopred neznámu tému (roleplay).

Hodnotila sa predovšetkým kreativita, plynulosť v komunikácii so znalosťou slovnej zásoby a gramatická správnosť vyjadrovania. Treba zdôrazniť, že mnohí žiaci preukázali veľmi kvalitnú úroveň vedomostí, za čo patrí vďaka predovšetkým vyučujúcim ANJ.

V kategórii mladších žiakov sa na 1. mieste umiestnila žiačka Z.M. zo 7.A triedy. V kategórii starších žiakov obsadil 1. miesto žiak F.K. z 8.A triedy. Obaja žiaci budú našu školu reprezentovať v januári na okresnom kole Olympiády v ANJ v Dunajskej Strede.

V kategórii anglofónnych žiakov si zaslúžené víťazstvo odniesla žiačka O.S. z 8.A triedy, ktorá postupuje hneď na krajské kolo v Trnave.

Veľká vďaka patrí pani učiteľke Z. Czingelovej, ktorá súťaž zorganizovala a pripravila všetky materiály, ako i pani učiteľkám, členkám poroty N. Valacsai, B. Hlinkovej a D. Baškovej. Víťazom srdečne blahoželáme a držíme im palce v ďalších kolách súťaže.

august 2022
P U S Š P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti