Motýlia záhradaNa hodinách prírodovedy sme mali v apríli a začiatkom mája v triede 3.F celkom rušno. Vlastne, nebolo to len na hodinách prírodovedy, ale aj anglického jazyka a výtvarnej výchovy. Zapojili sme sa do pozorovania životného cyklu motýľov a snažili sme sa vymyslieť aj iné zaujímavé aktivity, nech je v škole zábava a nadšenie z neobyčajných dní.

Živé motýle boli hlavnými hrdinami projektu a urobili deťom obrovskú radosť - od „škaredých“ húseničiek, až po krásne farebné babôčky. Keď sme ich na záver púšťali na slobodu, zahrali si s nami poriadnu naháňačku. Sadli si na trávu, odleteli kúsok ďalej ešte skôr, ako ich deti chytili a takto sa s nami hrali aj 10 minút. Odfotiť túto zábavu bolo nemožné, ale jeden záber sa celkom vydaril, tak sa oň radi podelíme. Deťom sa tiež páčili aj naše jedlé kvetinky, ktoré sme pre motýle zasadili. Popritom sme sa prísne tvárili, že sa učíme rozpoznávať jedlé a jedovaté kvety i liečivé rastliny. Písomka z prírodovedy dopadla super, takže ako pani učiteľka som si tiež vydýchla – stálo to všetko za to.

Aby toho nebolo málo, projekt pokračoval aj na hodinách anglického jazyka s príbehom nenásytnej húseničky, o ktorej sa dodnes rozprávame. Hlavne vtedy, ak príde na reč trpezlivosť, vytrvalosť, schopnosť prirodzeného napredovania v živote a dôležitosť ochrany každej bytosti, ktorá sa skôr či neskôr premení na nádherného spoločníka na našej ceste. Deti už vedia, že v každom z nás sa takýto nádherný motýľ ukrýva.

Náš projekt sa postupne schyľoval ku koncu. Ako sme sa s motýlikmi rozlúčili? Povedali sme si, že základom šťastia je mať v živote radosť aj z maličkostí. Dôležité je pomáhať slabším a darovať šťastie druhým. Preto sme pre mamičky pripravili ku Dňu matiek darčeky v podobe ručne vyrezávaných drevených motýľov, v čom nám pomohol umelecký sochár Andrej Csillag. Tvorili sme spolu, brúsili, maľovali a lepili. A výsledok? Radosť z kreativity, zvýšenie úrovne vedomej pozornosti a vyjadrenie lásky mamičkám, ktoré svojim deťom ukazujú smerovanie - aby raz každá „húsenička“ rozprestrela pestrofarebné krídla a priniesla do života významné ľudské hodnoty.

Našťastie sa náš projekt celkom nekončí, lebo prichádza aj Deň otcov. Ale to už bude o vlastivede a mapách obce. Do konca júna si dlaň dokorán nastavíme aj v projekte o dobrých skutkoch. Stretne sa pri tom mnoho detských rúk, aby dodali svetu silu veriť v dobro, ľudskosť a láskavosť. Nech sú nám všetkým deti príkladom.

 • motyle (1)
 • motyle (10)
 • motyle (11)
 • motyle (12)
 • motyle (13)
 • motyle (14)
 • motyle (15)
 • motyle (16)
 • motyle (17)
 • motyle (18)
 • motyle (19)
 • motyle (2)
 • motyle (20)
 • motyle (21)
 • motyle (22)
 • motyle (23)
 • motyle (24)
 • motyle (25)
 • motyle (3)
 • motyle (4)
 • motyle (5)
 • motyle (6)
 • motyle (7)
 • motyle (8)
 • motyle (9)
 

jún 2022
P U S Š P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti