TescoMladší žiaci sa na Základnej škole Mateja Bela môžu pochváliť zábavno-edukačným projektom s názvom Rýmy, hudobné príbehy a iné dobrodružstvá. Donorom finančných prostriedkov v hodnote 1300 eur bol Nadačný fond Tesco v rámci 10. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

Naše ratolesti sa museli popasovať s rozmanitými úlohami. Hľadali rýmy k vybraným slovám, tvorili príbeh z daných slov, opísali svoj neobyčajný sen. Dôraz sme kládli na text, ktorý má v sebe napätie, kontrastnosť, emóciu. Kreativita chytila malých pisárov za srdce a vznikli pozoruhodné práce aj o vymyslenom hrade. Celkovú atmosféru dotvorili nádhernými ilustráciami. V neposlednom rade ako usilovné včielky pracovali so slovami na základe jazykového zadania a vytvorili zaujímavú zbierku rôznorodých slov. Aktivity boli výborne zvládnuté a ich výsledkom bol dobrý pocit z práce.

Vďaka uvedenému projektu si naši prváci a druháci užili veľkolepé letné stretnutie  s Dúhalkou, ktorá spievala o farbách, bublinkách, o krajine za dúhou. Koncert bol dynamický, pani speváčka svojimi pesničkami a úsmevom naladila fanúšikov do sýtosti. K dobrej nálade sa pridali aj starší žiaci, ktorí taktiež spievali, tancovali a zabávali sa. Táto udalosť bola oslavou leta, lásky a detských radostí.

Ďakujeme všetkým, ktorí investovali energiu do jednotlivých mikropríbehov, ktoré nepochybne zanechali v nás hlbokú stopu.

• Tesco foto 1
  • Tesco foto 2