Klaun Dňa 7.2.2014 našich druhákov navštívili klauni s červenými nosmi z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors. Prišiel Ferko Mrkvička, Dorotka a ich kamarát figurína Hugo. Spoločne so zdravotnou sestrou a záchranárom veku primeranou formou učili deti, ako poskytnúť nevyhnutnú prvú pomoc.

Počas prvej časti vyučovacej hodiny klauni s Hugom vtipnými scénkami za asistencie záchranára a zdravotnej sestry priblížili deťom správne poskytovanie prvej pomoci. Naučili ich, čo robiť v prípade, ak niekto skolabuje v miestnosti s nedostatkom kyslíka, ako dať človeka do stabilizovanej polohy, ako správne v prípade potreby urobiť masáž srdca. V neposlednom rade sa deti naučili správne telefonovať na núdzové telefónne čísla. Deťom sa scénky náramne páčili, tlieskali, smiali sa a miestami ani nedýchali.
Druhá časť vyučovacej hodiny bola zameraná na praktické precvičovanie teoretických vedomostí. Deti sa predbiehali pri masáži srdca a s radosťou otáčali klauna Ferka Mrkvičku do stabilizovanej polohy. Na záver každé dieťa dostalo kartičku s najdôležitejšími telefónnymi číslami a „návodom na telefonovanie“, ktorú si strážili ako oko v hlave.
Klauni rozdávali nielen vedomosti, ale aj dobrú náladu, ktorou nakazili aj deti a tá im vydržala počas celého dňa.

Aktívny obrázok
október 2020