Aktívny obrázok Za všetko, čo už viem, s láskou Vám ďakujem

Každá práca, ktorá je vykonávaná v prospech spoločnosti, má svoju obrovskú cenu. Aj keď dnešný učiteľ nie je od kriedy celý biely, pretože využíva modernú techniku, jeho práca je veľmi náročná a zodpovedná.
Mesto Šamorín si váži prácu učiteľa, a preto v deň narodenia pedagóga J. A. Komenského, učiteľa národov, MsÚ zorganizoval slávnosť, na ktorej som sa zúčastnila.

Všetko sa začalo 28. marca 2014 o 14:00 hodine. V zaplnenej sále MsKS som sa cítila ako vo včeľom úli. Spolu s ostatnými som netrpezlivo čakala na začiatok kultúrneho programu. Ako prvé vystúpili mažoretky - mladšie žiačky, ktoré hneď upútali moju pozornosť i pozornosť prítomných učiteľov. Po nich nasledoval slávnostný príhovor primátora mesta Šamorín, ktorý ocenil prácu učiteľa v slovenskom i maďarskom jazyku. Ďalšie príspevky boli zo studnice moderného, ale aj ľudového umenia. Program bol veľmi pestrý a dynamický. Veľmi sa mi páčil.
Na slávnosti boli ocenení aj úspešní pedagógovia. Ocenenia si prevzali z rúk primátora a viceprimátora mesta Šamorín.
Slávnostnú atmosféru umocnili svojím vystúpením aj mažoretky – staršie žiačky.
Po skončení programu si učitelia pochutnali na slávnostnom menu. Zároveň sa priateľsky porozprávali a stretli sa aj s bývalými kolegami a kolegyňami .
V tejto milej atmosfére som si spomenula na svojich učiteľov, ktorí ma pripravovali na ťažkosti každodenného života. Na všetky ich mená a priezviská si už nespomínam, ale ich tváre mám zapísané v živej pamäti. Vedomosti, ktoré mi majstrovsky vštepovali, dnes využívam vo svojej práci. „ĎAKUJEM!“
Slávnostné popoludnie, ktoré som zažila, bolo príjemné a srdečné.

september 2020
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti