Link na slovakian-horror-story Niekedy máme krásu priamo pod nosom a ani o tom nevieme. Rôzne druhy umenia premieňajú náš každodenný život na nevšedné zážitky, ale umenie empatie a porozumenia by malo stáť v strede všetkých umení.
Mnohí sa sťažujú, že dnešné deti prejavujú málo aktívít. To ale vôbec neplatí o mojej triede. Moje dievčatá milujú hudbu a tanec tak veľmi, že už po druhýkrát si samy vytvorili vlastnú choreografiu a prihlásili sa do súťaže The School Dance. Ba čo viac, ich odhodlanie a elán oslovil nielen mňa, ako triednu učiteľku, ale aj ich rodičov natoľko, že pri prípravách a nakrúcaní videa aktívne spolupracovali so svojimi deťmi. Existuje krajší príklad pestovania partnerského vzťahu medzi rodinou a školou?

Neviem, či sa práve teraz rodia z mojich žiačok umelci. No s určitosťou viem, že svojím tancom sa stali šíriteľkami krásy a estetických hodnôt a prežívaním hudby a pohybu vyjadrujú svoje pocity a prezentujú svoje ja. Každý má rozvíjať v sebe to, čo je preň prirodzené! A my, ostatní, im môžeme v ich úsilí prejaviť aspoň podporu. Je to také jednoduché. Stačí si otvoriť stránku tanečnej súťaže The School Dance 2014, nájsť video prezentujúce ZŠ Mateja Bela a dať mu hlas. Prípadne môžete priamo kliknúť na linku: slovakian-horror-story. Nezabudnite dať hlas aj na GLOG. 
Moje žiačky už v minulom ročníku súťaže získali peknú pozíciu, aj keď nestáli na stupni víťazov. Možno sa im to s vašou pomocou podarí práve teraz. Zaslúžia si to! V mojich očiach už sú víťazmi! Teším sa, že môžem vidieť klíčiť jagavé semienka poznania, vzájomnej spolupráce i priateľstva vo svojej triede.

september 2020
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti