Aktívny obrázok V tomto roku sa naša škola po prvýkrát zapojila do celoslovenskej súťaže Biblia očami detí a mládeže, ktorú organizovalo Katolícke pedagogické a katechetické centrum v spolupráci s Diecéznym katechetickým úradom Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie. Na túto výtvarnú súťaž s náboženským obsahom pripravovali žiakov 5. až 7. ročníka učiteľky Náboženskej výchovy Mgr. Helena Gúberová a Mgr. Kristína Némethová. Samotné práce deti realizovali na hodinách výtvarnej výchovy pod vedením učiteliek Výtvarnej výchovy Mgr. Eleny Mazúrovej a Mgr. Heleny Szarvašovej.

Námetom bolo originálne zobrazenie vybraných úryvkov z Biblie. Na našu veľkú radosť sa v diecéznom kole v kategórii 5. a 6. ročník ZŠ umiestnila na krásnom 2. mieste Alexandra Kardošová z 5.A triedy. Saška vo svojej maľbe vyjadrila univerzálne rozmery Kristovej smrti na kríži, ktorá sa týka ľudí všetkých národov a kontinentov. Nádejnej maliarke blahoželáme, nech ju okrem diplomu a zaujímavej knižky teší schopnosť, ktorú v sebe objavila a vedela vyjadriť a nech aj naďalej šíri okolo seba úctu voči každému človeku, nech je akejkoľvek farby pleti.

Aktívny obrázok
marec 2021