TáborZákladná škola Mateja Bela Šamorín má za sebou ďalší ročník denného letného tábora, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. – 15. júla 2022. Tejto vydarenej akcie sa zúčastnilo vyše 130 detí a 13 pedagógov.

Program bol veľmi pestrý a nabitý. Každý deň boli športové aktivity, túry, kreatívne a tvorivé činnosti. Veľkým lákadlom tento rok bol skákací hrad (Dino, s dvomi dráhami na šmýkanie), ktorý si deti mohli užiť jeden a pol dňa a aj penová párty (minuli sa až tri sudy peny). Deti však veľmi oslovili aj prednášky Slovenského červeného kríža, pod vedením pána Fördösa, ukážky a prednášky hasičov z Dobrovoľného hasičského zboru Šamorín, pod vedením pána riaditeľa Fehéra.

TescoMladší žiaci sa na Základnej škole Mateja Bela môžu pochváliť zábavno-edukačným projektom s názvom Rýmy, hudobné príbehy a iné dobrodružstvá. Donorom finančných prostriedkov v hodnote 1300 eur bol Nadačný fond Tesco v rámci 10. edície programu Vy rozhodujete, my pomáhame.

Majster SlovenskaKat. U15:

Chlapci po celý turnaj ukazovali na ihrisku vysoku technickú pripravenosť. Ku každému jednému zápasu pristúpili maximálne zodpovedne a koncetrovane, čoho zaslúženým výsledkom bol postup do finále, kde sa stretli so ZŠ Tulipánovou z Nitry. Aj napriek tomu, že súper bol kvalitný, naši chlapci nepoľavili vo výkone, o to ešte viac boli namotivovaní. Turnaj zvládli vyhrať bez jedinej prehry a stali sa tak Majstrami Slovenska v malom futbale (kategórie U15).

Richard Čintala, tréner športovej triedy ZŠ Mateja Bela

Dlaň dokoránTento rok sa naša škola rozhodla zapojiť do celoslovenskej výzvy "Dlaň dokorán". Jej heslom je:  ,,Jedno je dobre rozprávať, iné dobro robiť." A tak sme sa rozhodli nájsť v sebe kúštiček dobra a preniesť ho na papierovú dlaň, aby sa myšlienka konania dobrých skutkov mohla šíriť po celej škole, a tak inšpirovať aj ostatných. Nakoniec sa do výzvy zapojilo 915 žiakov prvého aj druhého stupňa a podarilo sa vytvoriť reťaz dlhú 120 metrov. Deti nadšene rozprávali o pomoci druhým, my dospelí sme si potvrdili, že v nich dobro stále je a pevne veríme, že sa táto alebo podobná akcia ešte zopakuje.

Únia nevidiacich a slabozrakých Dňa 31.5.2022, na podnet pani učiteľky Labaškovej, nás svojou prednáškou potešila pani Mgr. Lenka Patyiová, vedúca krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska so sídlom v Trnave. Uvedená únia je celoslovenskou mimovládnou organizáciou, poskytujúcou sociálne služby ľuďom so zrakovým handicapom.

august 2022