Prečítajte si autentické (štylisticky neupravované) zápisy našich druháčikov o tomto krásnom projekte...
Aktívny obrázokN. Zsigrayová:
10.4. –Prišli húseničky pozorovali sme ako rástli- pani učiteľka ich fotila
17.4. – sa húseničky zakuklili
A keď boli dobre zakuklené – tak sme ich dali do motýlej záhrady
25.4. – sme ráno o 7,40h našli už vyliahnuté motýle- Alexa im doniesla pomaranč a banán a Cindika im doniesla voňavé pekné kvety
A pani učiteľka s pipetkou kŕmila a v tej pipetke bola cukrová šťava – a sme ich videli ako so svojimi sosáčikmi sosali šťavu. Tak sme sa tešili, že by sme tam stáli celú noc a deň. A keď povedala pani učiteľka, že ich vypustíme tak sme zosmutneli – mali by sme ich vypustiť vo štvrtok, ale je zlé počasie tak neviem kedy ich vypustíme. A tie motýle mali pekné krídla a mali farbu oranžovú a na krídlach mali také oči – a tie motýle sa volali Babôčka Bodliaková. Určite to bol môj najväčší zážitok- nikdy nezabudnem na tento zážitok.
A ten vyzretý banán majú veľmi radi – čo sa nám zdá hnusné, im to chutí.
A keď sa kuklievali a keď boli zakuklené tak sa tak triasli. A pani učiteľka povedala, že vnútri si robia taký proces, aby mali krídla – bolo to nechutné a bola všade krv. Tá bola z huseničiek.
A toto sme videli na vlastné oči.
 
 
S. Šuňal:
10.4. sme dostali malé húsenice.
17.4. – sa húsenice začali zakuklievať.
22.4. – všetky húsenice boli zakuklené.
25.4. sme ráno o 7, 40 h našli už vyliahnuté motýle. Každý deň sme ich fotili. Mali červené krídla a na každom krídle bolo čierne oko. Motýle sme kŕmili pipetkou, v ktorej bola cukrová voda. Nakvapkávali sme im to na list. Ďalej sme ich kŕmili hnedým banánom, pomarančom a kvetmi. Na sieťke bola krv od motýľov, lebo im odpadávali časti húsenice. Motýle sa mi veľmi páčia a škoda, že ich musíme vypustiť.
 

L. Sármányová:

Húsenice sme dostali 10.4. Veľmi sme sa tešili! Húseničky sme dostali v krabičke. Boli úplne malé. V krabičke bola zemina. Húseničky rástli denno – denne. Bolo to trochu nechutné. Ak boli úplne veľké 17.4. – sa začali zakuklievať. V krabičke si urobili na vrch niečo ako vatu – alebo pavučinu, aby sa mohli na to zavesiť. 22.4. sme všetky zakuklené húsenice zavesili na vate do motýlej záhrady. V motýlej záhrade sme čakali kým sa vyliahnu. 25.4. sme ráno o 7,40 h našli už vyliahnuté motýle. Boli malé a nádherné. Bol to druh Babôčka. Boli farebné. Viem akej farby boli ich krídla. Boli čierno – bielo oranžové. Mali sme tých motýľov 5. My sme ich kŕmili pipetkou a iným: urobili sme cukrovú vodu, do motýlej záhrady sme dali kvety. Pipetku sme dali do cukrovej vody a kvety sme pipetkou pokvapkali. Potom sme im dali prezretý banán a pomaranč. Prezretý banán im chutil najviac. Vždy sme im dávali to isté. Aj sme ich fotili. Vo štvrtok ich vypustíme, možno o týždeň sa nám vrátia. Možno ich uvidíte aj vy. Budú sa vám veľmi páčiť.

... a tak ďalej a tak ďalej :) Je jasné, že tento zážitok zostane navždy pevne zakotvený :)

Pozrite si aj našu fotogalériu :) prípadne si prečítajte ďalšie články o tomto projekte... :)

 

 

december 2022
P U S Š P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti