Pred kaštielom v TomášoveŠkolský rok 2013/14 bol pre našu školu (konkrétne pre žiakov 5.A triedy) veľmi vzrušujúci. Boli vybratí do projektu Škola na dotyk, čím získali vybavenie triedy v hodnote 30 tisíc € od spoločnosti Samsung - nové lavice, stoličky, katedru, kreslo pre učiteľa, notebook, špeciálny “monitor” s uhlopriečkou vyše 1,6 m a samozrejme tablet pre každého žiaka triedy.

Cieľom tohto projektu bolo odskúšať výučbu pomocou tabletov. Štrnásť učiteľov, ktorí učia v tejto triede, pracovalo na metodických materiáloch či veľkých projektoch a spolu so žiakmi zažívali tvorivú atmosféru na hodinách. Učitelia sa pravidelne školili, aby prácu s tabletmi zvládli čo najkvalitnejšie.

Na slávnostnej akadémii na konci školského roka 2013/2014 pani riaditeľka odovzdala našej triede (5.A) plaketu vo forme tabletu na znak úspešnej účasti v projekte Škola na dotyk.

O čom tento projekt bol, sme vás už informovali v predchádzajúcom článku… A sem pridávame zopár videí a názorov žiakov, ako sa im projekt páčil… Dúfam, že sa to bude páčiť aj vám :)

- naše začiatky...

Aktívny obrázok Žijeme v dobe enormného pokroku v oblasti rozvoja digitálnych technológií. Je preto logické, že skôr či neskôr preniknú do každodenného vzdelávacieho procesu. Nezisková organizácia EDULAB v spolupráci so spoločnosťou SAMSUNG spustila v tomto školskom roku pilotný projekt pod názvom ŠKOLA NA DOTYK, ktorý by mal posunúť metódy a formy práce s deťmi na kvalitatívne vyššiu úroveň. O čo vlastne ide? Desať škôl zo všetkých regiónov Slovenska testuje v praxi vyučovanie s tabletmi a dotykovými displejmi v nadštandardne vybavených triedach s moderným flexibilným nábytkom.

august 2019