Projektové vyučovanie je neštandardná forma prístupu k vedomostiam. Nie je to novinka v pedagogike, nový je len spôsob a použité prostriedky. Tablety nám dali možnosť preklenúť staré s novým, klasické s moderným, tradičné s digitálnym a všetko nám to uľahčili a zatraktívnili. Samozrejme, nie je všetko také jednoduché ako sa to na prvý pohľad zdá. V prvom rade je nutné projekt kvalitne premyslieť, pripraviť a zorganizovať. Potom sa musí prispôsobiť vyučovanie. Následne zostáva dúfať, že sa to všetko podarí a že to bude deti baviť...

Pozrite si niekoľko videí z takýchto projektov.

SJL – projekt Štúrovci, Mgr. Jarmila Franková

BIO - projekt Poznávame lesné organizmy, Mgr. Miriam Birošová

NBV - Projekt betlehemy Škola na dotyk NBV, sr. Kristína Némethová

OBN, DEJ - Poznaj svoj pôvod, poznaj svoju rodinu, Mgr. Elena Mazúrová, Ing. Marta Izsófová, Mgr. Mária Vyhnáliková