Vážení rodičia našich nových stravníkov,

radi by sme vám dali do pozornosti, že svoje dieťa môžete prihlásiť do školskej jedálne už od 23.08.2021 v čase od 8:00 – 13:00.

Aby vaše prihlasovanie prebehlo bez zbytočných prieťahov, pripravte si prosím vyplnený zápisný lístok a súhlas so spracovaním osobných údajov. Prineste si so sebou 5.-€ na zakúpenie bezkontaktného čipu, ktorým si vaše dieťa bude preberať obedy.

Zápisný lístok Word dokument Stiahnuť (17 KB) Pdf dokument Stiahnuť (372 KB)
Súhlas so spracovaním osobných údajov   Pdf dokument Stiahnuť (188 KB)

žiaci, ktorí už chodili na obedy v školskom roku 2019/2020, nemusia vypĺňať zápisný lístok, ani súhlas so spracovaním osobných údajov (platí 5 rokov). Nastala však zmena v prihlasovaní detí na obedy.

Žiakov 1. stupňa budete prihlasovať aj odhlasovať na obedy cez stránku www.strava.cz, pokiaľ ju máte aktivovanú. Jedáleň už nebude hromadne prihlasovať žiakov na obedy, nakoľko nám vzniká veľa nedoplatkov, ktoré je ťažké vymáhať.

Stravníci, ktorí nemajú prístup k elektronickému prihlasovaniu sa môžu prihlásiť u vedúcej ŠJ na dohodnutie podmienok stravovania.

Žiaci 2. stupňa a dospelé osoby sa prihlasujú a odhlasujú cez terminál v jedálni, alebo elektronicky (www.strava.cz).

Ak dieťa nemá dostatočné prostriedky na účte, treba urobiť úhradu na 30.-€ pod variabilným symbolom, ktorý vám bol pridelený pri registrácii v jedálni.

Skontrolujte si, či vaše dieťa má svoj čip. V prípade straty si ho treba opätovne zakúpiť.

Zápisný lístok Word dokument Stiahnuť (17 KB) Pdf dokument Stiahnuť (372 KB)

Strava_czAplikácia strava.cz je internetové objednávanie a odhlasovanie obedov pre vaše dieťa.

Umožňuje sledovať stav konta stravníka, objednávky, výdaj, jedálny lístok, čas dokedy sa môže objednávať či odhlasovať, alergény v pokrmoch či stravnú jednotku. Túto službu ponúkame pre žiakov 1. i 2. stupňa základnej školy. Pre aktivovanie je potrebné nahlásiť u vedúcej školskej jedálne pri prihlasovaní žiaka na stravu vašu emailovú adresu a mať zakúpený bezkontaktný čip.

Po aktivovaní sa prihlásite zadaním prihlasovacích údajov, ktoré dostanete a výberom školskej jedálne. Naša jedáleň má kód 9044.

Jedálny lístok na webovej stránke je len informatívny. Zmena pokrmov môže nastať z dôvodov nedodania tovaru, zmeny počtu stravníkov alebo výpadku elektriny či vody. Správny jedálny lístok je vyložený v jedálni a prípadné zmeny sú na ňom zaznamenané.

Za pochopenie ďakujem

Celospoločenský vývoj, zrýchlený životný štýl, nové výživové trendy v oblasti stravovania a požiadavky na zabezpečenie zdravej výživy detí si v praxi vyžiadali aktualizáciu materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie v Slovenskej republike (ďalej len MSN), ktoré boli vydané v roku 1992 a 2003, tvorbu nových MSN a spracovanie receptúr, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé regióny Slovenska.
Predložený register MSN tvorí 996 MSN, ktoré sú usporiadané do 24 pokrmových skupín s technologickými postupmi prípravy pokrmov, nápojov a prepočtom odporúčaných výživových dávok (OVD) podľa vekových kategórií stravníkov.

september 2021