Žijeme v dobe enormného pokroku v oblasti rozvoja digitálnych technológií. Je preto logické, že skôr či neskôr preniknú do každodenného vzdelávacieho procesu. Nezisková organizácia EDULAB v spolupráci so spoločnosťou SAMSUNG spustila v školskom roku 2013/2014 pilotný projekt pod názvom ŠKOLA NA DOTYK, ktorý by mal posunúť metódy a formy práce s deťmi na kvalitatívne vyššiu úroveň. O čo vlastne ide? Desať škôl zo všetkých regiónov Slovenska testovalo v praxi vyučovanie s tabletmi a dotykovými displejmi v nadštandardne vybavených triedach s moderným flexibilným nábytkom

 

Pozrite si zhrnutie v troch videách:

 

Naše prvé video je o prvých krokoch v našom projekte. Začíname s premenou triedy ako priestoru. Naši učitelia sa pravidelne školia  a vo videu vidíme, že aj nezisková organizácia Edulab a jej skvelí členovia nám pomáhajú. Zachytávame prvé momenty pretkané emóciami, keď žiaci uvidia novu triedu, keď dostanú tablety. A radosť je veru veľká. Tablety po úvodných hodinách konfigurovania zavádzame ihneď do vyučovacieho procesu. Na záberoch vidíme hodinu biológie, matematiky, hudobnej výchovy... Zábery z hodín sú pretkané výpoveďou triednej učiteľky a žiakov samotných. 

 

V našom „strednom“ videu zhŕňame naše názory na prácu s tabletom po prvých mesiacoch používania. Máme za sebou projekty, kreatívne hodiny, prácu s planétou vedomostí priamo v triede, elektronické testovanie.... a baví nás to nesmierne :o) Zachytávanie udalostí na fotografie, či video, zdieľanie dokumentov na google disku, či v dropboxe, skupinová práca, či veľké projekty ... to všetko zvládame... a naša zvedavosť ešte stále nie je nasýtená ... :o)

 

V našom záverečnom videu zhŕňame naše názory na prácu s tabletom a taktiež naše konečné aktivity a chvíle. Naši žiaci absolvovali ukážku výuky na piatich ukážkových „hodinách“ na konferencii Škola na dotyk live v Tomášovskom kaštieli. Následne boli „odmenení“ celodenným výletom do Bratislavy, ktorý pozostával z návštevy divadla SĽUK v Rusovskom kaštieli, návštevy ZOO a účasti na finále tanečnej súťaže SCHOOL DANCE 2014 v novej budove SND v Bratislave. Video sa končí poďakovaním.

 

december 2021
P U S Š P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti