Vážení rodičia budúcich prváčikov,

pandémia koronavírusu zmenila systém zápisu do vzdelávacích zariadení.

Zápis do 1.ročníka v našej škole prebehne od 12. do 17. apríla 2021 bez osobnej prítomnosti detí a to vyplnením elektronickej prihlášky.

Elektronická prihláška

Zápis je povinný pre deti, ktoré dovŕšia do 31. augusta 2021 šesť rokov a pre deti, ktoré vlani dostali odklad.

Zákon určuje rodičovi povinnosť zapísať každé dieťa, ktoré má slovenské občianstvo a dosiahlo školopovinný vek, do základnej školy na území Slovenska, bez ohľadu na to, kde aktuálne dieťa žije.

Keď škola škole pomáha...Pitná voda. Najzákladnejšia potreba pre život. V našich končinách bežná vec, tak samozrejmá, že sa nad ňou nezamýšľame a častokrát ňou plytveme. V niektorých iných častiach sveta je však vzácnosťou a cenným darom. Takou krajinou je aj ďaleká Keňa vo východnej časti afrického kontinentu. Vzdialená síce tisíckami kilometrov, ale nie srdcom.
Ešte koncom júna minulého roku sa uskutočnila zbierka peňazí na pomoc Základnej škole v Keni. Učitelia a ostatní zamestnanci s dobrým srdcom zo Základnej školy Mateja Bela v Šamoríne sa podieľali na tejto pomoci, kedy sa dohromady vyzbieralo 354eur. Tento šľachetný čin je o to chvályhodnejší, že sa uskutočnil v ťažkých časoch svetovej epidémie s jej známymi, ničivými dôsledkami.

CenaDvadsiateho tretieho marca to bude presne päť mesiacov, čo žiaci druhého stupňa naposledy sedeli v školských laviciach a prezenčnou formou získavali nové poznatky. Pred piatimi mesiacmi mnohí z nás verili, že toto uzavretie bude len krátkodobé a keďže už máme skúsenosti z jarného obdobia, zvládneme ho oveľa lepšie. Upravený rozvrh, ale aj fakt, že väčšina hodín má byť odučená online, prijali žiaci i rodičia pozitívne. Napriek tomu sa našli aj skeptici, ktorí tvrdili, že toto nie je riešenie a deti budú dištančné štúdium vnímať ako prázdninové a nič si z neho neodnesú.

Darujte 2%Milí rodičia,
aj v tomto zdaňovacom období sa Základná škola Mateja Bela uchádza o Vašu podporu vo forme 2% z dane. O využití 2% rozhodujú triedni dôverníci v Rade rodičov.

Radi by sme aj v tomto roku získali finančné prostriedky, ktoré budú účelne využité na:

TehličkaMať v núdzovej situácii srdcia otvorené pre tých, čo sú ešte núdznejší, je postoj, ktorý stojí za vyzdvihnutie. Naša škola sa opäť zapojila do zbierky Tehlička na pomoc rozvojovým krajinám. Tento rok sme našimi malými príspevkami pomáhali premiestniť budovu školy, ktorej hrozí zrútenie kvôli rozvodnenej rieke, na bezpečnejšie miesto. Konkrétne v utečeneckom tábore Kakuma v Keni v Afrike. Hoci sami sme teraz v nepríjemnej pandemickej situácii, žiaci našej školy svojou veľkodušnosťou chceli pomôcť k lepšiemu životu svojich rovesníkov na inom konci sveta. Zbierka prebiehala v marci a v októbri a spolu sme vyzbierali  354,55 €. Celkovo sa na Slovensku  vyzbieralo 66 749 €. Viac informácií na www.tehlicka.sk.

• tehlicka
júl 2021