Aktívny obrázok Čítanie otvára svet, v ktorom človek sníva, tvorí, zažíva dobrodružstvo. Prebúdza fantáziu a je jednou z najlepších foriem zábavy.
Je to úžasný dar, keď niekto vie dieťaťu pomáhať rozvíjať trvalý záujem o čítanie. Pretože čítanie neprináša len radosť, ale vytvára slovnú zásobu, zvyšuje kultúrnu gramotnosti a ukazuje na príkladoch, ako je jazyk vytváraný a používaný. Preto sme sa so žiakmi z Lienkovej rodiny (4.A) zo ZŠ Mateja Bela na začiatku školského roka 2013/2014 dohodli, že tento rok budú viac čítať. Aby sme sľub ľahšie dodržali, vyhlásili sme súťaž v čítaní: „Kto koľko kníh prečíta vo štvrtom ročníku.“ .

Nešlo nám, samozrejme, iba o čítanie. Každý, kto knihu prečítal, pred celou triedou ju aj odprezentoval. Vyjadril svoj názor o prečítanom diele, odporučil spolužiakom knihu i poradil, pre koho sa hodí kniha viac, či pre diavčatá alebo chlapcov. Zhodnotil tiež, či to bolo náročné, zábavné alebo náučné čítanie. Zaujímavosťou je, že knihy, ktoré sme čítali mali niekedy aj 100 strán, ba čítali sme aj 300 stranové knihy. Knihy sme si vymieňali medzi sebou, vypožičiavali z Mestskej knižnice v Šamoríne. I darčeky, ktoré sme dostávali od rodičov boli knihy. Na naše želanie nám ich rodičia radi kúpili. .
A na konci školského roka sme mohli sumarizovať. Celá naša rodinka prečítala 400 kníh. Za odmenu každý súťažiaci dostal od Mestskej knižnice členskú knihu do knižnice. .
Najväčšie prekvapenie sme zažili, keď nás v našej triede čakala obrovská krabica s knihami a listom s takýmto znením: .
„Celá trieda 4.A Základnej školy Mateja Bela a milá pani triedna učiteľka Bartalová! .
Dopočuli sme sa, že ste počas celého školského roka prečítali veľmi veľa kníh z nášho vydavateľstva. Zodpovedne ste si pripravovali referáty a o knihách a hrdinoch v nich ste sa veľa rozprávali. Veľmi nás to teší. Až tak, že sme sa rozhodli, odmeniť Vás...“ .

Vaše Vydavateľstvo SLOVART.
P.S.: Čítanie je super! .
Aj my, žiaci, chceme touto cestou poďakovať vydavateľstvu za nezvyčajný záujem a darčeky! .
A čo dodať? Čítanie je super, o tom sme sa presvedčili a určite čítať neprestaneme! A pre našich rovesníkov pripomíname, že dnes – v období vysokorýchlostného internetu, iPadov a neuveriteľných vizuálnych efektov, niekedy zabúdame na takéto jednoduché potešenie. .

jún 2021
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti