Aktívny obrázok Dňa 18.júla 2014 dostávali niektorí vodiči na Seneckej ceste v Šamoríne jablká a citróny. Ak by si niekto myslel, že to bol akýsi dar či nebodaj osvieženie počas jazdy, hlboko by sa mýlil. Tentoraz išlo o akciu Poisťovne Generali a Policajného zboru v spolupráci so základnými školami vo vybratých mestách Slovenska. Akcia bola zameraná na zvýšenie bezpečnosti na našich cestách.

V Šamoríne bola zriadená hliadka z dvoch zamestnancov poisťovne Generali, štyroch policajtov a desať žiakov 6.A a 6.D triedy zo ZŠ Mateja Bela.
Hliadka sa zamerala na rýchlosť motorových vozidiel. Z počtu tridsiatich vozidiel 22 vodičov bolo disciplinovaných a teda dostalo jablko a výkres s obrázkom tohto ovocia. Zvyšných osem vodičov prekročilo rýchlosť, teda dostali citrón. Akcia prebiehala takým spôsobom, že policajti zastavovali autá a deti riešili jednotlivé prípady. Na tvárach mnohých vodičov sa objavil úsmev, keď zbadali detskú hliadku. Veď kto by chcel platiť ozajstnú pokutu!
Ostáva len veriť, že nezodpovední vodiči si vstúpia do svedomia a začnú jazdiť s citom a ohľaduplne.
Azda aj táto akcia prispeje k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Aby bolo menej krížov, menej žiaľu a sĺz v našich rodinách. Aby sme sa konečne cítili bezpečne! Pozrite si našu fotogalériu.

jún 2021
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti