TortaJesť, to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie

(La Rochefoucauld)

Mottom tohtoročnej akcie konanej pri príležitosti Dňa zdravej výživy, ktorú pre všetky typy škôl 15.10.2014 v meste pripravila Súkromná stredná odborná škola SD Jednota Šamorín, sa stali citované slová. A nie náhodou. 16. október – Deň zdravej výživy je deň, v ktorom sa oveľa viac skloňuje slovné spojenie – zdravá výživa. Avšak, nie každý si pod týmto pojmom predstaví to isté. V niekom toto slovné spojenie evokuje predstavu ovocia, zeleniny, u iného syry, mlieko, ale sú aj takí, ktorí si predstavia plný tanier dobrého jedla.

Sme radi, že práve učiteľom SSOŠ SD JEDNOTA nie je ľahostajný názor mládeže na správne stravovanie. Preto je dobré, že sa odborne erudovaní pedagógovia rozhodli pripomenúť nám tento významný deň a poučiť nás o správnej výžive. Z úst najpovolanejších sme si mohli vypočuť a pozrieť prezentáciu, ktorá bola venovaná správnym zásadám stravovania. Študenti tejto školy pripravili výstavu zdravej výživy spojenú s ochutnávkou. Dôkazom, že sme sa u nich cítili príjemne, sú aj hodnotenia niektorých z nás:

Určite už viac budem rozmýšľať o tom, čo jem (IP.) Predpokladám, že študenti takej školy už vedia poradiť, čo je zdravé a všetky zdravé jedlá už odskúšali (EK). To už odchádzame, ja som ešte nestihla ochutnať čaj(LG)!

  • m DSC_0032
  • m DSC_0033
  • m DSC_0034

Ostáva veriť, že pozitívny príklad tohto dňa pomôže našim deťom pri správnom výbere stravy každodenne. Aby uprednostňovali vo svojom jedálničku potraviny, ktoré sú dobré pre ich zdravý vývin, aby vedeli, ako sa majú stravovať, čomu sa  vyhýbať, ako zdravo žiť. Zo svojej dlhoročnej praxe viem, že všetko sa ľahšie učí, ak to môžeme nielen počuť a prečítať, ale aj vidieť a sami  to skúsiť.

jún 2021
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti