BabkaPod týmto názvom sa 29.10.2014 konalo stretnutie starých rodičov so svojimi vnukmi a vnučkami v koncertnej sále ZUŠ. Organizátormi tohto stretnutia boli ZUŠ Štefana Németha – Šamorínskeho a ZŠ Mateja Bela. Žiaci a učitelia pre starých rodičov pripravili kultúrny program v podobe spevu, piesní, hudby, tanca a úžasných osobných vyznaní pretavených do básní, príbehov. Pretože v mesiaci október sa viac ako inokedy venuje pozornosť starším ľuďom, i my sme chceli ukázať, ako nám na našich starých rodičoch záleží.

Staroba je prirodzenou súčasťou života. Ani sa nenazdáme, roky uplynú ako voda aj nám. Ktosi raz vymyslel prirovnanie, v ktorom k jeseni prirovnal životnú zrelosť človeka. A nie náhodou. Tak, ako je jeseň obdobím zberu dozretej úrody, také je i dozrievanie ľudské.

Človek celý život odovzdáva svojim blízkym to najlepšie zo seba – svoje skúsenosti, múdrosť, energiu, všetok svoj voľný čas, až príde ten čas, kedy pocíti únavu a uvedomí si, že on sám by už potreboval niekoho, kto by mu stratenú energiu dodával a staral sa oň.

Naše deti dokázali, že už teraz vedia, že šťastie človeka nespočíva v pominuteľných, hmotných veciach, ale v tom, ako vieme urobiť šťastnými iných, koľko z bohatstva svojej osobnosti dokážeme rozdať tým, s ktorými žijeme, pracujeme a každodenne sa s nimi stretávame.

Ostáva už len úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave tejto milej slávnosti.

 

jún 2021
P U S Š P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti