nábožko tabletyNa našej Základnej škole Mateja Bela žiaci 6.A a 6.D používajú na vyučovaní tablety. Keďže v týchto triedach učím Náboženskú výchovu, bola to výzva aj pre mňa, ako využiť súčasnú techniku na formovanie vzťahu s nadčasovým Bohom. A takto to momentálne vyzerá: Deti majú v tablete naskenovaný pracovný zošit a vďaka Poznámke S môžu do neho prstom alebo perom písať či kresliť. Máme stiahnuté aplikácie Holy BibleModlitebník, ktoré využívame na modlitbu a vyhľadávanie úryvkov vo Svätom Písme. 

Plánujem využiť aj ďalšie dve pekné aplikácie: ZamysleniaDoKostola na denné zamyslenie sa nad úryvkom z Biblie a na vyhľadanie časov svätých omší v okolí.

  • 6D_modlitba
  • mapa_svata_zem
  • pracovny_zosit
  • sv_pismo

Tiež si vieme v tablete vyhľadať napríklad mapu Svätej zeme, či fascinujúci obrázok prírody, za ktorú chceme v modlitbe chváliť Stvoriteľa.  Alebo si „mladí technici“ môžu „vygúgliť“ základné informácie o svätcovi, ktorého práve slávime. K obľúbeným činnostiam samozrejme patrí fotografovanie a kamerovanie. V týždni, keď sme slávili Don Bosca, svätca, ktorý pre dobro mladých využíval najmodernejšie komunikačné technológie, aké vo svojej dobe mohol, sme natočili scénku, ktorú si šiestaci pripravili podľa filmu o ňom.

Najobľúbenejšou pasážou sa stala scéna pri večeri, keď mu ešte ako malému chlapcovi nechcel starší brat dopriať, aby študoval. Keďže Náboženskú výchovu má 6.A spolu so 6.B, je to aj príležitosť učiť sa podeliť s tými, ktorí tablety nemajú. A tak „áčkari“ natočili herecký výkon „béčkarov“. Tým, že sa nebojíme používať tablety v spojitosti s náboženstvom, chcem žiakom pomôcť uvedomiť si, že náboženstvo nie je záležitosť stredoveku, a že úprimne veriaci ľudia vedia konať dobro pomocou toho, čo práve „letí“.

 

máj 2021
P U S Š P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti