pytagoriadaDlhodobý problém, ktorý trápi učiteľov a rodičov, že naše deti málo čítajú knihy, nám pomohla riešiť  skvelá čitateľská súťaž Vráťme knihy do škôl, ktorú už po štvrtýkrát vyhlásilo Internetové kníhkupectvo abcknihy.sk v spolupráci s partnermi – Bratislavským samosprávnym krajom a vydavateľstvami Ikar, Raabe a vydavateľskou značkou YOLi.  

Učitelia slovenského jazyka, informatiky a pani učiteľky 1. stupňa  spoločnými silami motivovali žiakov – vysvetlili im zmysel a význam tejto súťaže a tiež prínos súťaže (resp. čítania) pre ne samé. Pomohla nám aj prirodzená zvedavosť a súťaživosť  detí.

Odmenou za prácu je pre nás všetkých 1. miesto v kategórii NAJAKTÍVNEJŠIA ŠKOLA a v neposlednom rade aj cena, ktorú naša škola získala – interaktívna tabuľa.

Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa konalo v aule Gymnázia Laca Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave. Na slávnosti sa zúčastnili pani učiteľky Zuzka Csölleová a Marta Izsófová a nemohli chýbať ani deti - výhercovia losovacej súťaže - Samuel Šuňal  a Vanessa Durová.

Celkovo bolo v súťaži zaznamenaných skoro 22 tisíc recenzií z celého Slovenska. Ocenení dostali čítačky kníh, vzácne encyklopédie a knihy, žiaci stredných škôl mohli vyhrať trebárs aj cestu do Bruselu. Na vyhodnotení súťaže sa žiakom prihovorili okrem organizátorov súťaže aj zástupcovia vydavateľstiev, či samotné pani spisovateľky Tamara Heribanová - autorka kníh Misia Eva, Predavačka bublín či Bola to len láska… a spisovateľka Janka Benková - autorka množstva románov hlavne pre ženy.  Súčasťou programu bola vynikajúca diskusia na tému aké knihy čítame radi, čo sme čítali naposledy a či preferujeme čítačku, alebo vôňu a dotyk klasickej knihy.

Po slávnostnom odovzdaní cien sa stali naši výhercovia televíznymi hviezdami :) Neveríte? Pozrite si video záznam Televízie Bratislava.

Prípadne si prečítajte aj ich článok na: http://www.tvba.sk

A pripájame aj vlastnú fotogalériu:

  • image1
  • image2
  • image3
  • image4
  • image5
  • image6
  • image7

Zážitok zo slávnosti bol silný a radosť z tejto krásnej výhry pociťujú všetci žiaci a učitelia našej školy. Sme hrdí na naše deti, ktoré sa s chuťou a čitateľským odhodlaním zapojili do súťaže. Veríme, že na budúci rok budeme čítať s rovnakým zápalom a radosťou.

máj 2021
P U S Š P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti