Kliknutím na obrázok alebo názov sa v novom okne otvorí hra.
Screenshot Stručný popis hry
Sudoku sa hraje na 9x9 mriežke, rozdelenej na 3x3 sub mriežky, prezývané "regióny". Začína s niektorými už číslami predvyplnenými bunkami v mriežke. Cieľom je vyplniť ostatné prázdne bunku čislami od 1 do 9 (len 1 číslo do jednej bunky) podľa nasledujúcich pravidiel:
1. Číslo sa môže v jednom riadku objaviť len raz.
2. Číslo sa môže v jednom stĺpci objaviť len raz.
3. Číslo sa môže v jednom regióne objaviť len raz.
Súhrn týchto troch pravidiel je, že jedno číslo sa môže obajviť v jednom riadku, v jednom stľpci a v jednom regióne len raz.
Loyd's 15. Grafická podoba obľúbenej Loydovej 15. Hrateľná a veľmi vydarená.
Vo štvorci 4x4 sú náhodne rozmiestnené čísla 1 až 15. Úlohou je presúvaním čísel na voľné políčko usporiadať tieto čísla. Môžeš ju hrať na štvorci 3x3 s číslami 1 až 8 (úroveň hry 3) ale tento štvorec možeš zväčšovať až do rozmerov 10x10 kde sú čísla od 1 až 99 (úroveň hry 10). Začni s tlačidlom Štart.
Zobrazuje sa počet ťahov aj čas do uspešného vyriešenia.
V hre Peg budete preskakovať všetky kamene a snažiť sa, aby vám na konci hry zostal iba jeden jediný. Skákať môžete len cez jeden vedľajší, ktorý následne zmizne. (Najlepšie riešenie je, ak skončíte s posledným kamienkom v strede)
Logická hra Hanojská veža má jednoduché pravidlá. Hra začína postavením pyramídy z hracích "kameňov" na jednu z drevených tyčiek. Úlohou je potom presunúť celú pyramídu na inú tyčku, avšak pri dodržaní nasledovných pokynov:
- v jednom ťahu (na jedenkrát) je možné premiestniť iba jeden hrací kameň
- väčší kameň nesmie byť nikdy položený na menší
Kamene Kliknete na ľubovolné tlačítko v hracom poli a dôjde k sníženiu jeho hodnoty o 1. Pozor u okolných štyroch políčok tiež. Ciel je, na všetkých pozíciách nastavit nulu '0'.
Lights Out. Je to jednoduchá hra ale potrebuješ ktomu trošku logiky. Úlohou je odstrániť všetky zelené fajky z plochy. Nie je to však až také ľahké, lebo pri kliknutí na dané políčko sa okolité štyri tiež zmenia. Prajem príjemnú zábavu.
Piškvorky snáď pozná každý :-). Víťazom je hráč, ktorý ako prvý položí 5 (alebo viac) svojich značiek (krížikov alebo kruhov).
Málokto vie, že jeden z videoherných míľnikov sa zrodil v hlave Alexeja Pajitnova v júni roku 1985. V tej dobe si isto ani on sám neuvedomoval, že jeho jednoduchou hrou založenou na padajúcich blokoch rôznych geometrických útvarov s cieľom pokladať ich do vodorovných liniek, píše modernú históriu herného priemyslu a že práve táto hra bude ovplyvňovať logické rýchliky dodnes. Reč je o nesmrteľnej klasike Tetris, ktorej koncept nebol dodnes prekonaný.

 

 

december 2022
P U S Š P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najbližšie udalosti

Žiadne udalosti